Rehabilitacja w połogu

Coraz więcej dam, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Wibrator mini do ćwiczeń mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało która z pań decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym poprawniej, bowiem ćwiczenia zapewniają w owym czasie lepsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które trzeba później jak na ogół powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle szybko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się przyzwoicie. Dużo pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *