włoskie jedzenie Kraków

Dobra włoska kuchnia
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród licznych wariantów, jakie daje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów oraz duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Polakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne posiłki włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. Krakow Restaurant italian Cuisine Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, tortellini, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *